ПУБЛІКАЦІЇ
БЛОГ РОМАНА БРЕГЕЯ
Мої роздуми про сьогодні і майбутнє у судовій системі, стратегічним завданням якої на коротку переспективу є відбутись як влада.

Опубліковую коротеньке інтерв'ю, яке взяв у мене класний журналіст "KyivPost". Нажаль, публікація вийшла до друку тільки англійською мовою і існує обмеження видання стосовно вільного перегляду.

"Я завжди говорив, що основною проблемою судової системи є небажання стати владою. Носії цієї влади повинні відчути всю відповідальність перед суспільством, яка лежить на них, та щоденно нагадувати іншим видам влади про існування права.

Основна причина такого небажання є страх перед представниками інших видів влади. І це залишилось і досі. Яскравий приклад цього є небажання керівництва ВСУ, вищих суддів, РСУ відстоювати незалежність суддів в питанні оплати праці.

Вони мовчать, коли судді вже масово звертаються до суду. Це ж питання відноситься до гарантій незалежності судді. Чому це питання не цікаве для керівництва судової системи? Вони могли б звернутися до Вищої ради правосуддя для належного реагування, оскільки в останньої є такі повноваження. Хіба є незалежною влада, котра боїться захищати гарантії власної незалежності?

У судової системи не має лідера, авторитет якого змушував би представників інших видів влади з повагою відноситись до неї. Судова реформа вже давно на часі, але чи принесе вона очікуваного суспільством результату я не впевнений, бо ніхто не може особу змусити не боятись."

Якщо ви проаналізуєте мої слова, то виявите, що ключовим меседжем є "небажання".

Ви можете зі мною не погодитись. Це ваше право, яке є частиною свободи погляду.