ПУБЛІКАЦІЇ
БЛОГ РОМАНА БРЕГЕЯ
Конкурс до Верховного Суду продовжується, а ВККС вже четверту неділю надсилає мені практичну роботу.

За розгляд скарги взагалі мовчу. Думаю, що її вирішать не раніше завершення конкурсу. В їхньому розумінні це відповідає принципу верховенства права.

Минулої неділі читачі звернули увагу, що я не розділяю кваліфікаційний іспит під час добору на посаду судді і іспит під час кваліфікаційного оцінювання в межах конкурсу.

Вирішив розібратись. Получився цілий блог.

І його кінцеві висновки невтішні для ВККС.

"На думку Комісії, вимоги до знань і практичних навиків судді Верховного Суду є меншими ніж до судді першої інстанції.

Порівняйте 75% і 56% (119 із 210 балів).
Погодьтеся, це не просто нелогічно.
Не думаю, що споживач щось виграє.

Ризики, до яких призвело рішення Комісії.

1. Громадяни України можуть отримати Верховний Суд, кваліфікаційний рівень підготовки суддів якого не задовільняє їх законні очікування. На мою думку, будь-який громадянин України має право оскаржити рішення Комісії, бо це порушує його право на належний і єфективний судовий захист в останній судовій інстанції, котрий повинні забезпечити фахівці, кваліфікація яких відповідає Закону.

2. У разі оголошення переможцем конкурсу особи, котра не набрала 157,50 балів за іспит, таке рішення може оскаржити кандидат, що набрав більше згаданої величини, однак згідно рейтингу зайняв місце нижче 30-го.

Ризики жахливі.
Цей конкурс, дійсно, може стати "безпрецедентним".
Як можна виправити помилку ?

На мою думку, Комісії треба звернутися до суб'єкта законодавчої ініціативи щодо внесення законопроекту про внесення змін до Закону в частині пониження мінімальної величини балів за складання кваліфікаційного іспиту у відсотковому співвідношенні з зазначенням, що така норма поширює дію і на конкурси, які ще не завершились.

У разі прийняття змін до Закону зникнуть згадані ризики і конкурс можна продовжити.

Якщо у когось після ознайомлення з моїми твердженнями виникне думка, що я намагаюсь зірвати конкурс, то відкиньте її і забудьте.

Зриває конкурс той, хто порушує процедуру його проведення. Я ж намагаюсь захистити закон і отримати Верховний Суд, якісний склад якого відповідає моїм законним очікуванням. Очікуванням громадянина."