Приєднатися
ПУБЛІКАЦІЇ
Блог Оксани Лисенко
Перелік рішень, прийнятих Вищою радою юстиції 12 січня 2017 року, хочу віднести до списку оптимістичних новин. Як зараз пишуть: із хештегом #ЗРАДИНЕМАЄ.

Тож 12 січня, на першому засіданні ВРЮ після набуття чинності Законом України "Про Вищу раду правосуддя" було прийнято низку важливих актів.

По-перше, ВРЮ прийняла перші рішення про тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя: судді Вищого господарського суду України Ємельянова Артура Станіславовича та судді Київського апеляційного адміністративного суду Петрика Ігоря Йосиповича у зв'язку із притягненням їх до кримінальної відповідальності. Важливі, бо цей процес врешті було розблоковано набуттям чинності закону про Вищу раду правосуддя, бо врешті процедура розгляду таких клопотань зосереджена в одному органі, позбавлена політичного впливу, ВРЮ продемонструвала, що ретельно досліджуватиме обгрунтованість клопотань, належність подання документів правоохоронними органами.

По-друге, Рада прийняла рішення про реорганізацію Вищої ради юстиції шляхом перетворення у Вищу раду правосуддя; утворила Комісію з питань реорганізації; затвердила Порядок здійснення заходів, пов’язаних із реорганізацією, зокрема щодо державної реєстрації Вищої ради правосуддя.

«Сьогодні Вища рада юстиції ухвалила історичне для української судової влади рішення – про реорганізацію Вищої ради юстиції у Вищу раду правосуддя, – так Голова тепер вже ВРП Ігор Бенедисюк охарактеризував прийняті рішення.Саме Вища рада правосуддя має стати, з одного боку, основним органом щодо захисту суддівської незалежності, а з іншого – має взяти на себе відповідальність за стан та авторитет судової влади. Це – за назвою, складом, повноваженнями і статусом новий конституційний орган державної влади і суддівського врядування».

Доповідач зазначив, що відповідне рішення Вища рада юстиції прийняла на виконання Перехідних положень до «Конституції України» в частині правосуддя, Перехідних положень до Законів України «Про судоустрій і статус суддів» та «Про Вищу раду правосуддя». Саме Закон «Про Вищу раду правосуддя», який набрав чинності 5 січня 2017 року, дає змогу Вищій раді правосуддя приступити повною мірою до виконання конституційних повноважень цього органу.

ВРЮ також сьогодні затвердила штатну чисельність інспекторів Вищої ради правосуддя у кількості 42 особи. Відповідно до частини п’ятої статті 27 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» для забезпечення здійснення членами Вищої ради правосуддя своїх повноважень у складі секретаріату Вищої ради правосуддя передбачена служба інспекторів. Частиною шостою цієї ж норми визначено, що гранична чисельність працівників секретаріату, в тому числі інспекторів, затверджується Вищою радою правосуддя.

З огляду на зазначене та враховуючи, що згідно з пунктом 16-1 Розділу XV «Перехідні положення» Основного закону України до утворення Вищої ради правосуддя її повноваження здійснює Вища рада юстиції, ВРЮ ухвалила це рішення, важливе для здійснення дисциплінарних процедур.

По-третє, затверджено форми заяв для кандидатів для обрання (призначення) членів ВРЮ.

І, головне, секретаріатом ВРЮ оголошено початок прийому документів від кандидатів для обрання на посади членів Вищої ради правосуддя. Планується дообрання шести суддів до складу Ради) з’їздом суддів України, який буде проведено Радою суддів України 14-15 березня 2017 року. Про всяк випадок - для охочих спробувати свої сили - дата завершення прийому документів: о 24:00 11 лютого 2017 року.
Крок за кроком судова система країни змінюється, реалізовуючи план судової реформи. #ЗРАДИНЕМАЄ