ПУБЛІКАЦІЇ
Тарасенко Анатолій
Питання суто професійне і аж ніяк не політичне.
Яка правова підстава для запиту про надання допомоги (правова, не договірна, з міжнародними угодами все зрозуміло) і які правові наслідки для України та її громадян можливі відповіді на такий запит?
Перш за все, викликає подив вибірковість прийняття рішення щодо запитів на отримання відповідей від держави-агресора, державних органів, які обгрунтовують і легалізують анексію і агресію, осіб, які знаходяться у санкційних списках. Прямо до Путіна звернення? Чому не робити запит щодо всіх справ, наприклад, із зони проведення АТО, чи т.з. майданівських справ, чи за участю посадовців біглого очильника? От усіх справ без винятку! І чому тільки до однієї країни? Чому не до Білорусі? Не зрозуміло.
Але і це ще не все. Як бути судам, які отримають через Генеральну прокуратуру щось на зразок "доказів", які спростовують або, навпаки, підтверджують обвинувачення осіб, які є ворогами держави-агресора? Не визнавать їх доказами? Критично ставитись як до належних? Чи поставити питання про кримінальне правопорушення - злочин - щодо авторів письмових, речових чи якихось інших засобів доказування, отриманих не правовим шляхом?
Питань більше ніж відповідей, але прецедент утаємничення самого тексту запиту перед судом, а не стороною захисту - ось приклад витонченої співпраці зі спецслужбами, таємниці слідства перед якими просто не існує.
166d64b92f6e415b570fa5172dd1e2a1.jpg