Приєднатися
ПУБЛІКАЦІЇ
Блог Олега Березюка
Справа Юрія Старова отримала значний суспільний резонанс у зв’язку з чим вважаю за необхідне дещо пояснити.

Юрій Старов- кадровий офіцер Збройних Сил України (спецназ ВМС України, капітан ІІІ рангу).

Після звільнення у запас у 2013 році Ю.Старов очолив державне підприємство, на якому налагодив випуск парашутів для Збройних Сил України.

У зв’язку з тим, що у 2013 році політика Міністра оборони України Лебедєва була спрямована на знищення української армії і ВПК країни, Юрію Старову пропонували довести очолюване ним підприємство до банкрутства і знищити.

Після того, як він відмовився виконувати злочинний наказ, у 2013 році Скоро буду! України в АР Крим, за надуманими звинуваченнями, проти Ю.Старова було порушено ряд кримінальних справ.

Адвокат, який надавав йому правову допомогу, так і не був допущений до участі у справі, незважаючи на наявність рішення Сімферопольського суду, яке зобов’язувало правоохоронців Криму надати адвокату Старова матеріали кримінальної справи для ознайомлення.

У 2014 році, після анексії Криму , російська сторона,не висуваючи до Юрія жодних юридичних претензій, запропонувала йому продовжувати роботу над вдосконаленням парашутно-десантної техніки , тільки уже в інтересах Збройних Сил Росії.

Юрій відмовився від такої пропозицій і після повернення на материкову частину України разом з Олександром Гуменюком ( полковник ЗСУ, загинув під Слов’янськом у 2014 році) почав працювати над створенням 11 батальйону територіальної оборони «Київська Русь».

Після звільнення у запас Юрій Старов працював над налагодженням виробництва парашутно-десантних систем на материковій частині України для ЗС України.

19 лютого 2017 року він вилетів до США на тестування нових парашутних систем ( такі заходи відбуваються в США один раз на два роки!!).
В міжнародному аеропорту м.Мюнхен ( Німечина), де він здійснював пересадку на літак до Сполучених Штатів, його затримали співробітники німецької поліції.

З часом з’ясувалось, що підставою для затримання Юрія було подання Національного бюро Інтерполу в Україні, яке базувалось на запиті правоохоронних органів окупованого Криму.

Далі був суд і арешт.

Лише завдяки тому, що справа Юрія Старова отримала широкий міжнародний розголос, Юрія звільнили з під варти. Сьогодні він уже повернувся додому в Україну.

Коли німці зрозуміли, у яку халепу вони потрапили, виконавши по суті запит правоохоронних органів анексованого Криму, вони швидко звільнили Ю. Старова з під варти і відпустили його на всі чотири сторони. При цьому навіть не вибачились і не надали ніяких офіційних пояснень.

Обурює той факт, що громадянина України, офіцера−патріота, який не зрадив присязі, висококваліфікованого фахівця у сфері парашутно-десантної техніки незаконно арештовують за межами України – і на це не має жодної реакція вищих посадових осіб держави та політиків!
Хоча, з високих трибун ми кожен день чуємо від Президента України , міністрів і депутатів полум’яні слова про те, як вони люблять Україну і переймаються долею її громадян.

Наслухавшись цих «колискових пісень», нація дрімає!

Прикро, але одного разу може статися так, що ми прокинемось , але уже не у своїй державі.

І тоді для нас уже не буде мати значення , хто є її господарем - дядя Путін, чи uncle Sam.

Не буду закінчувати на такій песимістичній ноті і хочу наголосити на тому, що бій за Юрія Старова ми виграли!

Але це був бій не лише за окремого громадянина і патріота. Це був бій за нашу національну гідність і честь. І виграти ми його лише завдяки скоординованим діям невеликої групи патріотично налаштованих громадян. Зокрема, таких як Михайло Басараб, Володимир Василенко, Валерій Карпунцов, Людмила Немиря, Андрій Сенченко, а також усіх тих, хто у ЗМІ та соціальних мережах висловлювались на підтримку Ю.Старова.

Це наша спільна перемога, яка дозволяє нам всім повірити у власні сили і додає наснаги у боротьбі за нашу державу і наш народ!