ПУБЛІКАЦІЇ
Блог Станіслава Батрина
Нещодавно ми започаткували надважливий напрям роботи Проекту "Відкритий Суд" під назвою @Немотивовані рішення (https://www.facebook.com/notmotivatedjustice/).
Справа в тому, що величезна кількість судових рішень в Україні ухвалюється без належного або, в цілому, без будь - якого мотивування. Тобто "суд вирішив", але чому, на підставі чого - не відомо...
Судді ж часто не розуміють причин невдоволення сторін та суспільства. Але ж суд, який не мотивує свої висновки втрачає довіру у очах суспільства. У таких ситуаціях ми схильні до висновків про упередженість/корумпованість суду. Не безпідставно.
Ідея створення Проекту @Немотивовані рішення полягає в тому, що ми накопичуємо та оприлюднюємо судові рішення, постановлені без належного мотивування або мотивування, яке суперечить висновкам суду.
Незважаючи на те, що ми не є суб`єктами оскарження у таких справах, вважаємо, що цим самим робимо "велику справу" для підвищення фахового рівня суддів, попередження настання подібних випадків у майбутньому, і звісно, - створюємо підстави для відповідальності окремих суддів, які дискредитують судову систему, своїх колег. В окремих випадках, може порушуватися питання про ухвалення судами завідомо неправосудних рішень. Це не виключено.