ПУБЛІКАЦІЇ
Блог Станіслава Батрина
Будапешт - альтернатива Мінську!
  • Україна повинна розпочати міжнародні перемовини у форматі Будапештського меморандуму 1994 року, за безпосередньої участі країн-гарантів її територіальної цілісності і безпеки, серед яких: Сполучені Штати Америки, Китай, Великобританія та Франція.
  • В такому форматі, інтереси України відстоюватимуться на основі політичних гарантій Будапештського меморандуму не тільки його підписантами, але і Європейським Союзом як незалежним суб’єктом перемовин та усіма державами цивілізованого світу. На противагу, - Росія буде визначена протилежною стороною перемовного процесу.
  • Важливо, що в ході перемовин про припинення війни у форматі Будапештського меморандуму нівелюються будь - які підстави для легалізації суб’єктності псевдоутворень на кшталт «ДНР» та «ЛНР», припиняється трактування подій на сході України як «внутрішній конфлікт» чи «криза в Україні».
  • Очевидно також і те, що за умов імплементації Будапештського формату, інтереси України не представлятимуться на території Білорусії (країни, що не визнає акту агресії проти України та є залежною від країни - агресора) та у групах за участі «представників самопроголошених республік».
  • Водночас, інтереси України не представлятимуться особами, які не мають політичного впливу на вирішення проблеми.
  • Українська влада повинна самостійно порушити питання про початок регулярних консультацій у форматі Будапештського Меморандуму перед країнами - гарантами, сформувати план дії з припинення збройної агресії, відновлення територіальної цілісності та відшкодування завданої шкоди країною - агресором.
  • Наступним кроком Україна має підготувати консолідовану претензію та перелік вимог безпосередньо до Росії як країни - агресора. Такий документ повинен бути погоджений та, надалі, відстоюватися країнами-гарантами територіальної цілісності України.
  • За подібного міжнародного формату, Росія не має можливості уникнути участі у перемовинах та надання відповідей на обгрунтовані вимоги країн-гарантів. Наразі ж, можливість Росії ігнорувати будь - які політичні та правові наслідки своїх дій пов’язується винятково завдячуючи концепції "вирішення внутрішнього конфлікту в Україні" та потурання методам локального врегулювання даного "конфлікту".
Місцем проведення консультацій у рамках Будапештського формату пропонується визначити Лондон та Вашингтон.