ПУБЛІКАЦІЇ
Блог Станіслава Батрина
ПРОБИТИ ДНО: СУДДЯ ЗАБОРОНЯЄ ЗНІМАТИ СЕБЕ НА ВІДЕО, БО "ФОТОАПАРАТ - СТАЦІОНАРНА АПАРАТУРА"

Зухвалий випадок. Суддя кинула виклик процесуальним нормам, праву, людським цінностям, гідності. До того ж, зробила добру рекламу своїм колегам. Вітаємо, Ваша честь!

Погляньте на відео: http://open-court.org/video/blacklist/14612/

Що бачимо на відео ?

1) Увага: відсутність посилання суддею на норми права (навіщо посилатися на закон або обгрунтовувати свої процесуальні дії/рішення ?) Суддя вважала, що вона є вище за закон?

2) Увага: етика і мораль "нижче плінтусу": розмова з людиною на рівні як до тварини з відповідним жестикулюванням і "наставництвом". Хвилину, це суд, який прагне довіри людей?

3) Увага: суддя дає вказівки людині, яка реалізує надане право, просто так..без мотивування... закривши очі на процесуальний кодекс - бо якщо і хоче забороняти реалізацію права на відеофіксацію, то повинна з`ясувати думку сторін; можливо, отримати обгрунтоване клопотання про закритий розгляд якщо для цього є чітко визначені підстави (!), прийняти обгрунтовану ухвалу про закритий розгляд, донести її до відома учасників. Але навіщо собі ускладнювати життя людині, які живе за рахунок платника податку ?

4) ШОК. Суддя дає вказівку без посилання на закон (тобто, рішення не мотивоване) і каже вільному слухачу : ИДИТЕ ПРОКОНСУЛЬТИРУЙТЕСЬ. Це як самі знаєте що... Не можемо в це повірити, суддя каже проконсультуватися замість роз`яснення свого ж рішення ?

5) ЧОРТ забирай. Якою мовою це каже ДЕРЖАВНИЙ СЛУЖБОВЕЦЬ, якщо вже розбирати цей епізод детально ? Та Ви там взагалі втратили зв`язок з реальністю ? ВІЛЬНИЙ СЛУХАЧ говорить ДЕРЖАВНОЮ МОВОЮ, а суддя відповідає РОСІЙСЬКОЮ?

6) NO COMMENTS. Суддя каже, що фотоапарат це стаціонарна апаратура.

7) ШОК. Суддя переймає на себе функції експерта у техніці і кваліфікує на власний розсуд, що ФОТОАПАРАТ - стаціонарна апаратура ??

8) ХОЛОДНИЙ ДУШ. Що значить ВИКЛЮЧИТЕ ФОТОАПАРАТ ? Це РИНОК ПРИВОЗ ЧИ СУД ? Виносьте мотивовану ухвалу про закритий розгляд, доносьте до нашого відома, і потім - виключимо. Так передбачено процесуальним кодексом. Ви цього не знаєте ?

9) НУ ПРОСТО НЕ МОЖЕ БУТИ (!). Суддя каже, що вона приватна особа, " Я НЕ МОДЕЛЬ, МЕНЯ ФОТОГРАФИРОВАТЬ НЕ НАДА". Ти де ж ті судді навчаются і як далі вирішують долі людей, якщо не можуть відрізнити, що суддя в ході здійснення повноважень і є судом, а судове засідання це не ВАШЕ приватне життя ?!!! Це ж рівень питання для учня 9-10 класу середньої школи, який вивчає право.

10) ПОЯСНЕННЯ. Вільний слухач не проводить відеофіксацію ОСОБИСТО СУДДІ, панянко. Він фіксує СУДОВИЙ ПРОЦЕС, як процес здійснення правосуддя, а не Ваші частини тіла. Порівняння: камери у торгових центрах: фіксується процес.

11) ОСКАР. А як гідно і "правильно" суддя приймає рішення про відкладення справи ?!!!!!!!!! Це можна переглядати вічно. Суддя замість процесуального порядку вирішення питання про відкладення, з`ясування думки, визначення підстав, каже: "ВСЬО, ЗАКОНЧЕНО ЗАСЕДАНИЕ, В СЛЕДУЮЩИЙ РАЗ...." і в результаті ... вигнала сторін із залу (як зі своєї приватної оселі). Стоп. У судді є обов`язок слухати справу і Ви не маєте права зняти її з розгляду, бо так хочеться. Сторони сплатили судовий збір, Ви отримуєте заробітню плату і гарантії, стаття 19 Конституції України зобов`язує діяти лише в межах і на підставі закону.

Як до Вас звертатися після цього, ВАША ЧЕСТЬ !!

ВИСНОВОК : ну ви вже вибачте, якщо такі люди уособлюють судову владу, то у нас два варіанти: або ці люди будуть виключені з числа суддів, або це нам усім потрібно шукати іншу країну для життя. Зупинимося на першому варіанті.