БЛОГ ТЕТЯНИ КОЗАЧЕНКО
24 січня. Мінюст ЗНОВУ об’явив конкурс на посаду директора департаменту з питань люстрації.

Вже один конкурс відбувся (подалося 12 кандидатів, до співбесіди дійшли 7), але жодну особу не обрано конкурсною комісією. Враховуючі що трансляція конкурсу велася онлайн кожен міг сам надати оцінку претендентам і їх відповідям. Належним чином жоден з претендентів не проявив себе настільки що б комісія могла його обрати.

Що відбувається з конкурсами? Чи можливо знайти належні кадри і в чому проблеми?

1. Дуже мало людей подаються на конкурси, бо - не вірять в неупередженість і думають що результат визначений завчасно - не знали про конкурс, бо інформація не має належного розповсюдження, навіть на сайті Мінюсту знайти і розібратись з нею дуже незручно - успішні юристи не готові розглядати вакансію, так як оплата (ставка 8600 мінус податки) не забезпечує базисних фінансових умов прожиття.

2. Всі сфери діяльності притерпляють від нестачі професійних кадрів, які не тільки повинні мати якісну освіту, але бажаний досвід роботи і мотивацію реалізовуватись в такій сфері - люди які приходять в міністерство не можуть відповісти хто очолює це міністерство, чим міністерство займається, із профільного закону знають тільки назву.

Це поширене явище, я приймала участь у конкурсних комісіях і знаю про що кажу - вистачає хронічних «безробітних», які подаються на всі конкурси: НАЗК, ДФС, ДБР, ВСУ – такі собі «жнець, швець і на дуді ігрець» - молодь з реально класною освітою (Могілянка, Острозька академія), вмотивована і реально толкова не може претендувати на посади категорії А,Б, бо треба досвід роботи в держоргані не менш 2х років, а за цей час система яка не оновилася майже із будь кого здатна виліпити кадрову одиницю «по своему образу і подобию».

Всі ці міфи існують, якщо Ви в них вірите, а потрібні руйнівники міфів: - справжній юрист здатен розібратися в інформації щодо посад на сайтах - юрист здатен підготуватися до конкурсу, якщо в нього є бажання бути на рівні - гола ставка це не все що отримує посадовець, наприклад керівник департаменту, бо сміло додайте 100 % надбавки і стільки ж премії і це вже буде 25000 мінус податки (я отримувала голу ставку, бо все інше йшло в бюджет зарплат співробітників департаменту, що б їх підтримати, там зарплата чистими складала від 5 до 8 тисяч гривень).

Повинні ж бути в країні сміливі і доброчесні юристи, які мають 2 роки стажу державної служби та/або керівний досвід і здатні проявити себе як люди які реалізують державну правову політику.

Зараз ще є час незакритих можливостей: спірні процедури, конкурси, неоновлена система, але вільна справжня людина є такою незалежно від посади яку займає і здатна проявити себе, але не можна побачити переможний фініш, якщо ви не були на старті.
Приймайте участь у конкурсах, навіть якщо всі кажуть що все вирішено і надії не має, не говоріть що не можна знайти роботу чи проявити себе, якщо Ви не пройшли цей шлях самі, не знаєте з чого почати – почніть працювати над собою. Ваше життя та можливості– обміну та поверненню не підлягають