ПУБЛІКАЦІЇ
БЛОГ МИКОЛИ ЛЄСОГОРА
В ході несення служби на блокпості №1 в м. Маріуполь, при виїзді із м.Маріуполь в с. Мелекіно на модулі, відповідно до графіку чергувань змін 14.10.2016, близько 21.45 перебували працівники поліції: капрал поліції *** капрал поліції ***, сержант поліції *** капрал поліції ***, які згідно ст. І5 Закону України «Про боротьбу із тероризмом» від 2003 року, здійснювали фільтраційні заходи в зоні проведення антитерористичної операції, контролюючи в'їзд в м. Маріуполь зі сторони с. Мелекіно з одного боку і виїзд із с. Мелекіно в м. Маріуполь з іншого.

Вільна зміна в кількості (*) чоловік перебувала на відпочи нку в розташованих неподалік проїзної частини бліндажах. При несенні служби, оскільки був вечірній час, дані працівники перебували в частині блок-поста (модуля) розташованого ближче до виїзду в м. Маріуполь для більшого дотримання мір особистої безпеки. Близько 21.45 із сторони с. Мелекіно через периметр модулів блок-посту рухався автомобіль Toyota Саmгу д.н.з. ***, в якому перебувало п'ятеро осіб у цивільному одязі.

Даний автомобіль згідно ст. 15 Закону України «Про боротьбу iз тероризмом» від 2003 року, був зупинений вказаними вище працівниками поліції для перевірки документів. Капрал поліції ***. звернувся до особи, яка знаходилась за кермом автомобіля, як виявилось пізніше, в ході вияснення обставин, майора СБУ К* В.Б., із проханням назвати свос прізвище, ім'я, по-батькові та представити пасажирів, які знаходились з ним у автомобілі і надати документи, які встановлюють особу.

Водій автомобіля К* В.Б. пояснив, що він і пасажири е військовослужбовцями ЗСУ. після чого від капрала поліції ***. поступила вимога назвати діючий на даний момент пароль для проїзду блок-посту в зоні проведення антитерористичної операції. Громадянин К* В.Б. назвав пароль «***», який не відповідав встановленому паролю на 14.10.2016, після чого поліцейськими було віддано команду водію та пасажирам вийти із автомобіля та пред'явити документи для перевірки, на що особи, які знаходились у салоні автомобіля в кількості п'яти чоловік почали висловлюватися нецензурною лайкою та погрожувати поліцейським, а саме дослівно цитуємо: «солдати, если ми вийдем, то ви все здесь ляжете», після чого різкими рухами всі п'ятеро ЗДІЙСНИЛИ ВИХІД із автомобіля і стали кричати, що вони всі працівниками СБУ.

Під час виходу із автомобіля капралом поліції *** у водія К* В.Б.. було помічено ПМ, який він. в ході руху в бік поліцейських, оголив і зняв із запобіжника, інші 4 чоловіка (пасажири автомобіля), які всі. включаючи К* В.Б.. перебували в стані сильного алкогольного сп'яніння, почали зближуватися в бік поліцейських погрожуючи їм фізичною розправою і намірами заволодіти автоматичною зброєю.

К* В.Б. був нанесений удар кулаком в грудну клітку капралу поліції *** в результаті чого було пошкоджено його мобільний телефон, який знаходився в нагрудній кишені. Після цього працівниками поліції, наскільки дозволяли обставини, було пролунало попередження нападників про те, що вони здійснюють озброєний груповий напад на особовий склад блокпосту, проте вказані вище громадяни робили спроби нанести удари поліцейським, погрожували фізичною розправою.

Зважаючи на ситуацію, яка складалася, капралом поліції *** було здійснено два попереджувальні постріли вгору із автоматичної зброї згідно ст. 15 Закону України «Про боротьбу із тероризмом» і ст. 46 Закону України «Про Національну поліцію», для виклику допомоги і попередження про застосування вогнепальної зброї відносно групи озброєних осіб, по рації було подано сигнал тривоги. З іншими працівниками поліції, так само старший блокпосту, прибув на модуль блокпосту для надання допомоги черговій зміні. Спільними зусиллями, для попередження протиправних дій, згідно ст. 42,43,44,45 Закону України «Про Національну поліцію», у відношенні нападників було застосовано прийоми рукопашного бою, спецзасоби «Терен-4м» та БРС, прийоми утримання. Після того, як вказані громадяни були затримані, старшим блокпосту було здійснено дзвінок командирові батальйону майору поліції *** для виклику допомоги, а також здійснено дзвінок по даному факту на лінію «102».

В ході вияснення обставин були встановлені особи інших 4 нападників від СБУ.

У нападників було виявлено два пістолети системи «Макаров» з 24 набоями, належність яких встановлюється. На місце події через 7-10 хвилин із місця постійної дислокації в м. Маріуполь прибув особовий склад БПСПОП «Івано-Франківськ» на чолі із командиром батальйону, які забезпечували охорону місця події, виявлених особистих речей, документів та вогнепальної зброї нападників, через 15-17 хвилин прибула СОГ Мангушського ВП Центрального ВИ ГУНП в Донецькій області для документування та відібрання пояснень. Через 40 хвилин на місце події прибув відповідальний від СБУ С* А.І., підполковник СБУ, по вигляді та поведінці якого було видно, що він знаходиться у стані алкогольного сп'яніння, ображав присутніх працівників поліції, принижував честь і гідність, погрожував звільненням із поліції та намагався забрати зброю, яку було виявлено у п'яних працівників СБУ та їхні документи.

У присутності СОГ, командира БПСПОП «Івано-Франківськ» відповідальному від СБУ було передано особисті речі, документи, виявлену вогнепальну зброю та 24 набої до неї під розписку. Претензій щодо втрати чи недостачі будь-яких речей, документів та зброї при передачі відповідальному від СБУ не було. Вогнепальна зброя до вищевказаних громадян не застосовувалась.

Ведеться розслідування.