Рада суддів України та Відкрита Україна [Проект "Відкритий Суд"] уклали Меморандум про партнерство

02.02.2019


01 лютого 2019 року у місті Києві  за адресою: вулиця Пилипа Орлика, 8, зала № 128 [«Кловський палац», будівля Верховного Суду] відбулося підписання Меморандуму про партнерство між Радою суддів України та громадською організацією "Відкрита Україна" [Проект "Відкритий Суд"]. 

Посилання на фотогалерею заходу: перейти.
Відповідно до змісту Меморандуму про партнерство, зазначається що: 

Приймаючи до уваги взаємне прагнення Сторін до утвердження авторитету судової влади,

Визнаючи фундаментальну цінність забезпечення незалежності суду,

Висловлюючи наміри до всеохоплюючої громадсько - професійної взаємодії в цілях послідовного підвищення стандартів правосуддя в Україні, пропагування та забезпечення дотримання представниками юридичної професії і, зокрема, суддями, усталених та загальноприйнятих у міжнародному співтоваристві вимог етики та професійності в ході здійснення повноважень,

Пов’язуючи вищенаведене з метою забезпечення реалізації принципу верховенства права у всіх сферах суспільного життя в Україні,

Сторони домовилися про наступне:

 1. Рада суддів України та громадська організація «Відкрита Україна» [Проект «Відкритий Суд»] укладають даний Меморандум, який є основою для подальшого співробітництва з метою реалізації громадсько - професійних заходів та ініціатив, спрямованих на досягнення цілей та завдань Сторін у межах такої взаємодії.
 2. Рада суддів України та громадська організація «Відкрита Україна» [Проект «Відкритий Суд»] діють на засадах рівності, незалежності у своїх рішеннях, засновуючи співпрацю на взаємоповазі до цілей та завдань Сторін. 
 3. Реалізація громадсько - професійних заходів у межах домовленостей на виконання даного Меморандуму передбачає можливе проведення форумів, конференцій, круглих столів, практикумів, лекцій за участю повноважних представників Сторін, за умови попереднього досягнення двосторонньої згоди щодо участі у заходах. Реалізація ініціатив на виконання Меморандуму передбачає їх попереднє обговорення, погодження, виконання.
 4. На імплементацію даного Меморандуму, Сторони на добровільних началах будуть здійснювати комунікацію, порушувати та обговорювати нагальні питання співробітництва, узгоджувати порядок виконання дій, щодо здійснення яких між Сторонами досягнуто згоди.
OU-01.02_085.jpg

Відповідно до положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів", найвищим органом суддівського самоврядування є з’їзд суддів України. Рада суддів України є вищим органом суддівського самоврядування та діє як виконавчий орган з’їзду суддів України. 

OU-01.02_013.jpg

Раду суддів України обирає з’їзд суддів України. До складу Ради суддів України входять:

1) одинадцять суддів від місцевих загальних судів;

2) чотири судді від місцевих адміністративних судів;

3) чотири судді від місцевих господарських судів;

4) чотири судді від апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення;

5) два судді від апеляційних адміністративних судів;

6) два судді від апеляційних господарських судів;

7) по одному судді від вищих спеціалізованих судів;

8) чотири судді Верховного Суду.

Рада суддів України організовує виконання рішень з’їзду суддів України та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання з’їзду суддів України.

OU-01.02_108.jpg

Рада суддів України [повноваження]:

1) розробляє та організовує виконання заходів щодо забезпечення незалежності судів і суддів, поліпшення стану організаційного забезпечення діяльності судів;

2) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їхніх сімей, приймає відповідні рішення з цих питань;

3)  здійснює контроль за організацією діяльності судів, заслуховує з цих питань Голову Державної судової адміністрації України, його заступників, керівників структурних підрозділів і територіальних управлінь Державної судової адміністрації України;

4) звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

5) затверджує зразки посвідчень судді, судді у відставці;

6) здійснює контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, Голови чи членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України чи його заступників; приймає рішення про врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів у діяльності зазначених осіб (у разі якщо такий конфлікт не може бути врегульований у порядку, визначеному процесуальним законом);

7) здійснює інші повноваження, визначені законом.

OU-01.02_110.jpg

Довідка про діяльність ГО «Відкрита Україна» 

[http://open-ua.org] [http://open-court.org/]

 • Історія заснування. У 2013 році група правників розпочала втілення ідеї громадсько - професійної організації, діяльність якої заснована на первинному запиті суспільства та безумовній підтримці фахових спільнот, - з метою розробки інструментарію, концентрації ідей та утвердження впливу громадянського суспільства на процеси прийняття політичних рішень органами державної влади. Так зародилася ідея організації, яка заснована на високій діловій репутації.
 • Відкрита Україна - неурядова громадська організація, предметом діяльності якої є забезпечення та посилення впливу суспільства на процеси управління державою. Пропагуючи засади транспарентності, підзвітності, відповідальності та професійності у діяльності органів законодавчої, виконавчої та судової гілки влади, громадською організацією «Відкрита Україна» втілюються у життя ініціативи у сфері правосуддя, державного управління, освіти та соціальної політики. Серед іншого, в межах програмної діяльності організації проведено понад 100 міжнародних та національних заходів, включно: круглі столи, конференції, форуми, тренінги, практикуми. 
 • За наслідком акту збройної агресії Росії, організацією на постійній основі накопичуються та систематизуються документально підтверджені [офіційні] докази збройної агресії Росії проти України, проводяться численні заходи високого представницького рівня з метою вироблення єдиної правової політики держави щодо відсічі збройної агресії і подолання її наслідків, захисту прав та інтересів фізичних і юридичних осіб та, в цілому держави, на національному та міжнародному рівні, утвердження єдності судової практики застосування норм права в ході розгляду судових спорів відповідної категорії. 
 • Організація не має на меті безпосередню участь у політичних процесах, шляхом делегування своїх представників до виконання функцій держави. Ми декларуємо та послідовно відстоюємо ідею про утворення та всебічний розвиток самодостатньої організації громадянського суспільства, яка здатна своїми діями впливати на процеси прийняття політичних рішень в Україні, відстоювати позицію мільйонів.
 • Організація є громадсько - професійною та складається у персональному складі з відомих правників, дипломатів, фахівців у сфері державного управління, лідерів думки. З метою реалізації проектних завдань, в межах громадської організації "Відкрита Україна" на постійній основі функціонує Рада Експертів, - національні та міжнародні експерти з відповідним досвідом у тій чи іншій галузі знань. Прийняття зважених рішень забезпечується групою радників - фахівців у окремих галузях знань.

 • "Відкрита Україна" - неприбуткова організація, яка здійснює свою діяльність на основі генеральної підтримки юридичної фірми Lions Litigate. Окремі проекти впроваджуються за рахунок власних ресурсів, допомоги партнерів, співорганізаторів. Для нас важливо те, що ми не отримуємо фінансування від політиків та олігархів, не залежні у своїх рішеннях та діях, відстоєюмо власну точку зору та переслідуємо стратегічні цілі
 • Партнерами ГО «Відкрита Україна» є: Верховний Суд України, Рада суддів України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, десятки судів першої та апеляційної інстанції у всіх областях держави, WNISEF, Проект ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні", Columbia University (New York), Northwestern University, University of California, Berkeley and Sociology Group, Національна асоціація адвокатів України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Асоціація адвокатів України. Організація співпрацює з Вищою радою правосуддя, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Громадською радою доброчесності, проводить спільні заходи з Асоціацією правників України, комунікує з десятками інших організацій, вищими навчальними закладами (правничими університетами), юридичними фірмами.

 • Наша робота постійно висвітлюється [у десятках тисяч публікацій та сотнях телеефірах] всіми національними ЗМІ, включно: «Дзеркало Тижня», «Українська Правда», «Укрінформ», «УНІАН», «24 Канал», «5 Канал», «1 Національний», «1+1», «BBC», Канал «РАДА», «Kyiv Post», «Економічна Правда», «112 Канал», «ШУСТЕР.LIVE», «Еспресо ТВ», «Ukrlife.Tv», «Finance.UA», «FORBES», «Censor», «Сегодня», «Gazeta.UA», «Golos.UA», «ICTV» («Факти», «Свобода слова»), «Ракурс», «LBR», «News One», «Антикор», «Гордон», «Громадське», «День», «Інтер», «ЛІГА», «Обозреватель», «Радіо Свобода», «Радіо Ера», «Тиждень», «ТРК Україна», «Україна Молода» тощо. 

 • Неодноразові згадування про результати нашої діяльності мали місце в іноземній пресі: Європейського Союзу, США, Швейцарії, Польщі, Чехії, Іспанії, Німеччини, Сербії, Пакистану, Індії, Азербайджану, Італії, Словаччини, Грузії, Казахстану, Арменії, Росії, включно «DEUTSCHE WELLE»,«EURONEWS», NBC, LE TEMPS, WPROST, Pamirtimes, LeinonenPluska.sk, Polishexpress, Telemundo, Eturbonews, WN.COM, PSZ.PL, Rynek-gazu.cire.pl, Xorte.pl, Ecodiario.eleconomista.es, Larazon.es, Vozlibre.com, Teinteresa.es, Telecinco.es, De.sputniknews.com, DND Agency, THE INTERNATIONAL MASS MEDIA AGENCY, Pubdocs.worldbank.org, Newsazerbaijan, Teraz.sk, Hlavnespravy.sk тощо. 
01 лютого 2019 року у місті Києві  за адресою: вулиця Пилипа Орлика, 8, зала № 128 [«Кловський палац», будівля Верховного Суду] відбулося підписання Меморандуму про партнерство між Радою суддів України та громадською організацією "Відкрита Україна" [Проект "Відкритий Суд"]. 

Посилання на фотогалерею заходу: перейти.
Відповідно до змісту Меморандуму про партнерство, зазначається що: 

Приймаючи до уваги взаємне прагнення Сторін до утвердження авторитету судової влади,

Визнаючи фундаментальну цінність забезпечення незалежності суду,

Висловлюючи наміри до всеохоплюючої громадсько - професійної взаємодії в цілях послідовного підвищення стандартів правосуддя в Україні, пропагування та забезпечення дотримання представниками юридичної професії і, зокрема, суддями, усталених та загальноприйнятих у міжнародному співтоваристві вимог етики та професійності в ході здійснення повноважень,

Пов’язуючи вищенаведене з метою забезпечення реалізації принципу верховенства права у всіх сферах суспільного життя в Україні,

Сторони домовилися про наступне:

 1. Рада суддів України та громадська організація «Відкрита Україна» [Проект «Відкритий Суд»] укладають даний Меморандум, який є основою для подальшого співробітництва з метою реалізації громадсько - професійних заходів та ініціатив, спрямованих на досягнення цілей та завдань Сторін у межах такої взаємодії.
 2. Рада суддів України та громадська організація «Відкрита Україна» [Проект «Відкритий Суд»] діють на засадах рівності, незалежності у своїх рішеннях, засновуючи співпрацю на взаємоповазі до цілей та завдань Сторін. 
 3. Реалізація громадсько - професійних заходів у межах домовленостей на виконання даного Меморандуму передбачає можливе проведення форумів, конференцій, круглих столів, практикумів, лекцій за участю повноважних представників Сторін, за умови попереднього досягнення двосторонньої згоди щодо участі у заходах. Реалізація ініціатив на виконання Меморандуму передбачає їх попереднє обговорення, погодження, виконання.
 4. На імплементацію даного Меморандуму, Сторони на добровільних началах будуть здійснювати комунікацію, порушувати та обговорювати нагальні питання співробітництва, узгоджувати порядок виконання дій, щодо здійснення яких між Сторонами досягнуто згоди.
OU-01.02_085.jpg

Відповідно до положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів", найвищим органом суддівського самоврядування є з’їзд суддів України. Рада суддів України є вищим органом суддівського самоврядування та діє як виконавчий орган з’їзду суддів України. 

OU-01.02_013.jpg

Раду суддів України обирає з’їзд суддів України. До складу Ради суддів України входять:

1) одинадцять суддів від місцевих загальних судів;

2) чотири судді від місцевих адміністративних судів;

3) чотири судді від місцевих господарських судів;

4) чотири судді від апеляційних судів з розгляду цивільних, кримінальних справ, а також справ про адміністративні правопорушення;

5) два судді від апеляційних адміністративних судів;

6) два судді від апеляційних господарських судів;

7) по одному судді від вищих спеціалізованих судів;

8) чотири судді Верховного Суду.

Рада суддів України організовує виконання рішень з’їзду суддів України та контроль за їх виконанням, а також вирішує питання про скликання з’їзду суддів України.

OU-01.02_108.jpg

Рада суддів України [повноваження]:

1) розробляє та організовує виконання заходів щодо забезпечення незалежності судів і суддів, поліпшення стану організаційного забезпечення діяльності судів;

2) розглядає питання правового захисту суддів, соціального захисту суддів та їхніх сімей, приймає відповідні рішення з цих питань;

3)  здійснює контроль за організацією діяльності судів, заслуховує з цих питань Голову Державної судової адміністрації України, його заступників, керівників структурних підрозділів і територіальних управлінь Державної судової адміністрації України;

4) звертається з пропозиціями щодо питань діяльності судів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

5) затверджує зразки посвідчень судді, судді у відставці;

6) здійснює контроль за додержанням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності суддів, Голови чи членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Державної судової адміністрації України чи його заступників; приймає рішення про врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів у діяльності зазначених осіб (у разі якщо такий конфлікт не може бути врегульований у порядку, визначеному процесуальним законом);

7) здійснює інші повноваження, визначені законом.

OU-01.02_110.jpg

Довідка про діяльність ГО «Відкрита Україна» 

[http://open-ua.org] [http://open-court.org/]

 • Історія заснування. У 2013 році група правників розпочала втілення ідеї громадсько - професійної організації, діяльність якої заснована на первинному запиті суспільства та безумовній підтримці фахових спільнот, - з метою розробки інструментарію, концентрації ідей та утвердження впливу громадянського суспільства на процеси прийняття політичних рішень органами державної влади. Так зародилася ідея організації, яка заснована на високій діловій репутації.
 • Відкрита Україна - неурядова громадська організація, предметом діяльності якої є забезпечення та посилення впливу суспільства на процеси управління державою. Пропагуючи засади транспарентності, підзвітності, відповідальності та професійності у діяльності органів законодавчої, виконавчої та судової гілки влади, громадською організацією «Відкрита Україна» втілюються у життя ініціативи у сфері правосуддя, державного управління, освіти та соціальної політики. Серед іншого, в межах програмної діяльності організації проведено понад 100 міжнародних та національних заходів, включно: круглі столи, конференції, форуми, тренінги, практикуми. 
 • За наслідком акту збройної агресії Росії, організацією на постійній основі накопичуються та систематизуються документально підтверджені [офіційні] докази збройної агресії Росії проти України, проводяться численні заходи високого представницького рівня з метою вироблення єдиної правової політики держави щодо відсічі збройної агресії і подолання її наслідків, захисту прав та інтересів фізичних і юридичних осіб та, в цілому держави, на національному та міжнародному рівні, утвердження єдності судової практики застосування норм права в ході розгляду судових спорів відповідної категорії. 
 • Організація не має на меті безпосередню участь у політичних процесах, шляхом делегування своїх представників до виконання функцій держави. Ми декларуємо та послідовно відстоюємо ідею про утворення та всебічний розвиток самодостатньої організації громадянського суспільства, яка здатна своїми діями впливати на процеси прийняття політичних рішень в Україні, відстоювати позицію мільйонів.
 • Організація є громадсько - професійною та складається у персональному складі з відомих правників, дипломатів, фахівців у сфері державного управління, лідерів думки. З метою реалізації проектних завдань, в межах громадської організації "Відкрита Україна" на постійній основі функціонує Рада Експертів, - національні та міжнародні експерти з відповідним досвідом у тій чи іншій галузі знань. Прийняття зважених рішень забезпечується групою радників - фахівців у окремих галузях знань.

 • "Відкрита Україна" - неприбуткова організація, яка здійснює свою діяльність на основі генеральної підтримки юридичної фірми Lions Litigate. Окремі проекти впроваджуються за рахунок власних ресурсів, допомоги партнерів, співорганізаторів. Для нас важливо те, що ми не отримуємо фінансування від політиків та олігархів, не залежні у своїх рішеннях та діях, відстоєюмо власну точку зору та переслідуємо стратегічні цілі
 • Партнерами ГО «Відкрита Україна» є: Верховний Суд України, Рада суддів України, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, десятки судів першої та апеляційної інстанції у всіх областях держави, WNISEF, Проект ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні", Columbia University (New York), Northwestern University, University of California, Berkeley and Sociology Group, Національна асоціація адвокатів України, Координаційний центр з надання правової допомоги, Асоціація адвокатів України. Організація співпрацює з Вищою радою правосуддя, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та Громадською радою доброчесності, проводить спільні заходи з Асоціацією правників України, комунікує з десятками інших організацій, вищими навчальними закладами (правничими університетами), юридичними фірмами.

 • Наша робота постійно висвітлюється [у десятках тисяч публікацій та сотнях телеефірах] всіми національними ЗМІ, включно: «Дзеркало Тижня», «Українська Правда», «Укрінформ», «УНІАН», «24 Канал», «5 Канал», «1 Національний», «1+1», «BBC», Канал «РАДА», «Kyiv Post», «Економічна Правда», «112 Канал», «ШУСТЕР.LIVE», «Еспресо ТВ», «Ukrlife.Tv», «Finance.UA», «FORBES», «Censor», «Сегодня», «Gazeta.UA», «Golos.UA», «ICTV» («Факти», «Свобода слова»), «Ракурс», «LBR», «News One», «Антикор», «Гордон», «Громадське», «День», «Інтер», «ЛІГА», «Обозреватель», «Радіо Свобода», «Радіо Ера», «Тиждень», «ТРК Україна», «Україна Молода» тощо. 

 • Неодноразові згадування про результати нашої діяльності мали місце в іноземній пресі: Європейського Союзу, США, Швейцарії, Польщі, Чехії, Іспанії, Німеччини, Сербії, Пакистану, Індії, Азербайджану, Італії, Словаччини, Грузії, Казахстану, Арменії, Росії, включно «DEUTSCHE WELLE»,«EURONEWS», NBC, LE TEMPS, WPROST, Pamirtimes, LeinonenPluska.sk, Polishexpress, Telemundo, Eturbonews, WN.COM, PSZ.PL, Rynek-gazu.cire.pl, Xorte.pl, Ecodiario.eleconomista.es, Larazon.es, Vozlibre.com, Teinteresa.es, Telecinco.es, De.sputniknews.com, DND Agency, THE INTERNATIONAL MASS MEDIA AGENCY, Pubdocs.worldbank.org, Newsazerbaijan, Teraz.sk, Hlavnespravy.sk тощо. 

" data-url="http://open-court.org/importants//17653/">

← Назад до списку новин