Приєднатися

Спецпроекти

Щорічний всеукраїнський конкурс, який полягає у відео зйомці судових процесів з фіксацією не тільки порушень у судах, проте і відшукуванні прикладів взірцево професійної поведінки суддів, адвокатів, прокурорів, учасників судового розгляду та нагородження активістів – учасників конкурсу у кожній категорії.
Проект концентрує свою увагу на 20 гучних резонансних судових справах, які мають принципове значення для всього суспільства, оскільки віддзеркалюють стан всієї судової системи України (справи «Вбивство героїв небесної сотні», «Придушення протестного руху режимом Януковича», «Попов проти активістів» тощо). Такі справи викладаються у формі аналітичних довідок з наповненням фото- та відеоматеріалів, висновками експертів. 

Проект передбачає незаплановане інспектування будь – якого суду, який обирає команда проекту на підставі об’єктивних критеріїв. За наслідками рейду складається мапа порушень в даному суді, яка ґрунтується на безпосередній роботі з громадянами. Тривалість рейду – 1 робочий день. За результатом – звіт (документальні дані та інфографіка). 

Проект передбачає систематичне наповнення бази даних про суддів, які потрапили у гучні скандали, пов’язані з корупцією, - про що розміщені відомості у ЗМІ.  

Проект включає поступовий та систематичний збір даних про суддів, які принижують честь всього суддівського корпусу, нехтуючи нормами етики та відчуттям відповідальності суду перед людиною. Команда проекту викладає відео-докази у відкритий доступ та готує аналітичний матеріал. Мета – породження відчуття нетерпимості суспільства до суддів (а також суддів до суддів), що дискредитують професію. 

Проект виявляє суди з усієї України під назвами «Ленінський», «Первомайський» тощо, - про що складається інфографіка та онлайн-карта судів. За результатами, команда проекту готує аналітичну записку щодо процесу перейменування судів. 

Проект полягає у отриманні об’єктивних даних (поєднаних у статистичні звіти, графіки, таблиці) про порушення суддями вимог закону до оприлюднення судових рішень у Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Проект передбачає виявлення з відкритих джерел, а також через співпрацю з адвокатськими об’єднаннями, окремими адвокатами та громадянами судових рішень, які мають ознаки завідомо неправосудного рішення, підготовку заяви про злочин, донесення до відома громадськості результатів моніторингу ходу розгляду кримінальної справи щодо судді за ст. 375 Кримінального кодексу України. 
Проект передбачає контроль за процесом притягнення суддів до відповідальності уповноваженими органами влади як за зверненнями активістів організації, так і будь – яких інших осіб.