Відкритий Суд

Відкритий Суд

Історія  

У 2013 році в Україні зароджується протестний рух проти тотальної несправедливості судової системи, узурпації влади екс-президентом Януковичем, його політичного курсу на втрату Україною державності та здачу Росії національних інтересів.
Активна частина суспільства розпочинає пошуки рішень для протидії режиму. Будучи правниками, та, найперше громадянами, ми вчиняємо свій внесок: об'єднуємося, виходимо на прес-конференції, оголошуємо дії режиму такими, що суперечать Конституції України. Даємо публічну кваліфікацію діям влади як "узурпація влади" та проголошуємо право суспільства на повстання, відкрито засуджуємо дії влади та даємо орієнтир для дії. За наслідком Революції Гідності, збираємо дані про злочини проти учасників протестного руху та передаємо заступнику Генерального прокурора України заяву про злочини відносно 2175 ідентифікованих громадян - учасників протестного руху.
В період Революції Гідності ми ініціюємо судові справи про заборону воєнізованого підрозділу "Беркут", що розстрілював автивістів, подаємо позов про свободу пересування Києвом на противагу заборонам влади, розпочинаємо судовий процес про незаконність рішення КМУ про фактичну відмову України від Євроінтеграції та здобуваємо у таких рішеннях перемоги за широкої суспільної підтримки.
У таких бурхливих умовах державотворення, саме з усвідомленням свого громадянського обов'язку змінити існуючий стан речей та розбудувати правову державу, зароджується Проект "Відкритий Суд". У 2014 році ми остаточно виміряли цінність правосуддя та ціну відсутності незалежної та авторитетної судової влади: у вирішальний момент національна судова система не тільки не змогла протидіяти узурпації влади, а обрала бік диктатора, авторитарного режиму, а не суспільства.

У 2015 році Верховною Радою України прийнято безпрецедентний для світової історії закон, яким передбачено, що громадяни мають право здійснювати відеозапис судового засідання на портативний пристрій (відеокамера, телефон тощо) без необхідності отримання дозволу суду. Право на здійснення відеозапису отримали не тільки учасники справи, але усі особи, присутні у відкритому судовому засіданні. На основі прогресивного законодавства виник Проект "Відкритий Суд", який об'єднав правників та громадськість у спільній меті: досягти якісних змін у правосудді. Станом на 2022 рік нами здійснено відеозапис понад 7000 судових справ!

Відкритий Суд

Основне

  • Хто ми ?

    Професійні юристи, студенти - правники, активісти, волонтери 

  • Форма діяльності

    У 2015 році зареєстровано громадську організацію "Відкрита Україна", метою діяльності якої є утвердження відкритості та підзвітності державної влади суспільству.
    В межах організації реалізується Проект "Відкритий Суд", який спрямований на утвердження підзвітності судової влади суспільству та проведення судової реформи в Україні.

  • Інструменти діяльності

    Проект здійснює:
    (1) відеозапис судових засідань; (2) оприлюднення відеозаписів судових засідань; (3) формування репутаційного досьє суддів, адвокатів, прокурорів; (4) аналіз відеозаписів на предмет виявлення порушень закону та етики; (5) перевірку дотримання порядку ухвалення та оприлюднення судових рішень; (6) дослідження змісту судових рішень на відповідність вимогам до структури, мотивованості, обгрунтованості, граматики; (7) виявлення, типізацію, систематизацію проблем організації судочинства (включно, проблеми суддівського самоврядування, призначення та дисциплінарної відповідальності суддів).

  • Маркери правосуддя

     Проект проводить оцінку (заміри стану):
    - відкритості правосуддя; - доступності правосуддя;- швидкості правосуддя; - професійності правосуддя; - справедливості правосуддя.

  • Партнери

    Проектна діяльність втілюється у співпраці з Columbia University (New York), Northwestern University (Chicago), Проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», WNISEF, Верховний Суд України, Верховний Суд (Касаційний кримінальний суд), Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ; сотні місцевих та апеляційних судів в усіх областях держави, Рада суддів України, Національна асоціація адвокатів України, Асоціація адвокатів України, Українське юридичне товариство, юридичні фірми та спілки, 19 провідних національних правничих університетів, ряд громадських організацій

  • Фінанси

    Проект функціонує на основі самозабезпечення, внесків на розвиток та волонтерства. Окремі ініціативи та спеціальні проекти (дослідження) реалізуються за цільової грантової підтримки партнерів Проекту "Відкритий Суд"

Made with