Київ
Фотозвіт
Керівник Проекту «Відкритий Суд» Станіслав Батрин прийняв участь у роботі круглого столу на тему: «Взаємодія ЗМІ із судами. Сучасні моделі співпраці».
Подія
Конференція
Тип:
Національна
Тема:
Дата:
15.02.2016 (Київ)
Організатор
Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя»
Про захід
Метою заходу є обмін досвідом українських журналістів з національними та іноземними експертами для налагодження в подальшому конструктивного діалогу та співпраці ЗМІ з судами. Круглий стіл є першим в низці просвітницьких заходів на тему «Зв’язки з громадськістю в судах», організованих Проектом Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя». Учасники:
Наталія Петрова (заступник керівника Проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя»)
Олександр Сасевич - суддя Львівського окружного адміністративного суду, Голова комітету Ради Суддів України з питань комунікації (в тому числі ЗМІ), кандидат юридичних наук, заступник голови Регіональної керівної групи з розвитку регіонального діалогу з питань судової реформи у країнах Східного партнерства;
Лариса Зуєва - суддя Одеського апеляційного адміністративного суду, кандидат юридичних наук, викладач Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України;
Сорен Сандерстроп - медіа аналітик Консультативної Місії Європейського Союзу.
Станіслав Батрин, керівник Проекту "Відкритий Суд" (ГО "Відкрита Україна")
Інші учасники
Довідка про Проект "Відкритий Суд"
У 2015 році Україною введено в дію безпрецедентне на світовому рівні законодавство, яким передбачається право на здійснення відеозапису судових засідань.
Відеозапис може здійснюватися у всіх відкритих судових засідань, з використанням портативної техніки, без необхідності отримання дозволу судді.
З розвитком даного унікального законодавства пов'язується розвиток Проекту "Відкритий Суд", основним інструментарієм якого є відеофіксація судових засідань та оприлюднення відеозаписів у відкритому доступі.
З 2015 року Проект "Відкритий Суд" на національному рівні проводить об'єктивне та неупереджене дослідження стану здійснення правосуддя в Україні за напрямами виявлення проблем у частині забезпечення:
- дотримання закону та етики суддями, адвокатами, прокурорами;- дотримання закону та етики учасниками справи;- дотримання закону та етики працівниками суду; - дотримання вимог закону до судового рішення (форма, зміст); - дотримання вимог закону до організації судочинства судами;- притягнення до відповідальності за порушення закону та етики.
Проект оцінює стан забезпеченості в Україні:
- відкритості правосуддя; - доступності правосуддя;- швидкості правосуддя; - справедливості правосуддя.
Методами Проекту є моніторинг (відеозапис) судових засідань, їх професійний аналіз, дослідження змісту та порядку ухвалення і оприлюднення судових рішень, аналітична робота з відкритими реєстрами даних, моніторинг функціонування судів та проблем організації судочинства.
На основі зібраних об'єктивних даних, та виявлених проблем здійснення правосуддя, Проект формує концепцію судової реформи в Україні та пропонує системні рішення.