Відкритий Суд

Відкритий Суд

«Міжнародний форум правосуддя»(нагородження)

Illustration

Фотозвіт

ГО "Відкрита Україна (Проект "Відкритий Суд") у партнерстві з Верховним Судом України та WNISEF проведено Міжнародний форум правосуддя за участі понад 200 українських правників та міжнародних фахівців. Подія присвячена імплементації Проекту "Відкритий Суд" в Україні та розвитку інструментарію відеофіксації і оприлюднення відеозаписів судових засідань для широкого загалу

Подія:

Конференція

Тип:

Міжнародний

Тема:

«Міжнародний форум правосуддя»

Дата:

14.12.2015 (Київ)Верховний Суд, Кловський Палац

О/тор:

ГО «Відкрита Україна»Проект «Відкритий Суд»Верховний Судом УкраїниWNISEF

Передумови заходу
У 2015 році Україна приймає безпрецедентне на світовому рівні законодавство, яким передбачається право на здійснення відеозапису судових засідань. 
Відеозапис може здійснюватися у всіх відкритих судових засідань, з використанням портативної техніки (відеокамера, смартфон тощо), без необхідності отримання дозволу судді. 
З розвитком даного унікального законодавства пов'язується розвиток Проекту "Відкритий Суд", основним інструментарієм якого є відеофіксація судових засідань та оприлюднення відеозаписів у відкритому доступі.
Підсумки заходу
Визнання та підтримка професійними спільнотами (суддями, адвокатами, науковцями) ідей та ініціатив, які імплементуються в межах Проекту "Відкритий Суд".
Учасниками заходу були органи державної влади України, представники проектів ЄС та USAID, ,посли Австрії, Бельгії, Грузії, представники посольств Канади та Нідерландів, голови іноземних бізнес палат та Бізнес омбудсман України.
Участь у роботі форуму прийняли голови вищих, апеляційних та місцевих судів, юридичні фірми, а також визнані експерти у галузі права та представники вищих навчальних закладів, - які підтримали діяльність Проекту «Відкритий Суд» та відзначили вагомість досягнутих результатів.
В ході заходу продемонстровано найбільш резонансні відеозаписи судових засідань, на прикладі яких надано оцінку стану здійснення правосуддя в Україні та акцентовано на нагальній необхідності вирішення актуальних проблем.
За підсумками заходу нагороджено 13 молодих правників та волонтерів, які прийняли активну участь у впровадженні ініціатив у рамках Проекту "Відкритий Суд".
Довідка про організацію
Відкрита Україна - неурядова громадська організація, предметом діяльності якої є забезпечення та посилення впливу суспільства на процеси управління державою. 
Пропагуючи засади транспарентності, підзвітності, відповідальності та професійності у діяльності органів законодавчої, виконавчої та судової гілки влади, громадською організацією «Відкрита Україна» втілюються у життя ініціативи у сфері правосуддя, державного управління, освіти та соціальної політики. 
Серед іншого, в межах програмної діяльності організації проведено понад 100 міжнародних та національних заходів, включно: круглі столи, конференції, форуми, тренінги, практикуми. 


Made with