Відкритий Суд

Відкритий Суд

Робоча зустріч зВищою радою правосуддя 

Illustration

Фотозвіт

ГО "Відкрита Україна (Проект "Відкритий Суд") та Вищою радою правосуддя проведено робочу зустріч з метою обміну думками щодо стану здійснення правосуддя в Україні та напрацювання рішень, які б були орієнтовані на якісні зміни у правосудді, сприяли неухильному притягненню до відповідальності правників, які порушують вимоги закону та професійної етики

Подія:

Робоча зустріч

Тип:

Національний

Тема:

«Робоча зустріч з Вищою радою правосуддя»

Дата:

01.12.2016 (Київ)Будівля Вищої ради правосуддя

О/тор:

ГО «Відкрита Україна»Проект «Відкритий Суд»Верховний Суд України

Передумови проведення заходу
Починаючи з 2015 року Проектом здійснено відеофіксацію тисяч судових засідань у цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справах, а також у справах про адміністративні прапопорушення.
Проект виявляє, типізує, систематизує проблеми здійсненя правосуддя та, включно, випадки порушення суддями, прокурорами, адвокатами вимог закону та професійної етики в ході розгляду та вирішення спорів судами.  
Проект оприлюднює відеозаписи (та випадки порушення вимог закону і етики) у відкритому доступі, та створює для Вищої ради правосуддя та усіх зацікавлених суб'єктів умови для подальших активних дій, спрмямованих на якісні перетворнення у сфері правосуддя.
Проект зацікавлений у неухильному притягненні до відповідальності суддів, прокурорів, адвокатів, які порушують вимоги закону та етики в ході розгляду та вирішення спорів. 
Проект порушує перед ВРП дане важливе питання.
Учасники заходу
Ігор Бенедисюк (суддя, голова Вищої ради правосуддя)
Алла Лесько (суддя, член Вищої ради правосуддя)
Олексій Маловацький (адвокат, член Вищої ради правосуддя)
Андрій Бойко (правник, член Вищої ради правосуддя)
Вадим Беляневич (правник, член Вищої ради правосуддя)
Володимир Комков (суддя, член Вищої ради правосуддя)
Алла Олійник (суддя, член Вищої ради правосуддя)
Вадим Нежура (суддя, член Вищої ради правосуддя)
Ірина Мамонтова (суддя, член Вищої ради правосуддя)
Тетяна Малашенкова (суддя, член Вищої ради правосуддя)
Анатолій Мірошниченко (член Вищої ради правосуддя)
Оксана Лисенко (начальник управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Вищої ради правосуддя)
Станіслав Батрин (керівник Проекту "Відкритий Суд")
Марк Сегал (провідний міжнародний експерт Проекте ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні")
Володимир Василенко (правник, професор, суддя міжнародного суду, радник Проекту "Відкритий Суд")
Олег Березюк (Відкритий Суд)
Михайло Джалапин (Відкритий Суд)
інші правники
Довідка про ГО "Відкрита Україна"
Відкрита Україна - неурядова громадська організація, предметом діяльності якої є забезпечення та посилення впливу суспільства на процеси управління державою. 
Пропагуючи засади транспарентності, підзвітності, відповідальності та професійності у діяльності органів законодавчої, виконавчої та судової гілки влади, громадською організацією «Відкрита Україна» втілюються у життя ініціативи у сфері правосуддя, державного управління, освіти. 
Серед іншого, в межах програмної діяльності організації проведено понад 100 міжнародних та національних заходів, включно: круглі столи, конференції, форуми, тренінги, практикуми. 
Довідка про Проект "Відкритий Суд"
У 2015 році Україною введено в дію безпрецедентне на світовому рівні законодавство, яким передбачається право на здійснення відеозапису судових засідань. 
Відеозапис може здійснюватися у всіх відкритих судових засідань, з використанням портативної техніки, без необхідності отримання дозволу судді. 
З розвитком даного унікального законодавства пов'язується розвиток Проекту "Відкритий Суд", основним інструментарієм якого є відеофіксація судових засідань та оприлюднення відеозаписів у відкритому доступі.


Made with