Відкритий Суд

Відкритий Суд

КонференціяПостановлення суддею (суддями) неправосудних вироків і рішень: правові проблеми та соціально-політичні наслідки

Illustration

Фотозвіт

Керівник ГО "Відкрита Україна (Проект "Відкритий Суд") Станіслав Батрин - спікер конференції, у межах якої обговорювалася проблематика постановлення судами неправосудних рішень

Подія

Конференція

Тип:

Національна

Тема:

Постановлення суддею (суддями) неправосудних вироків і рішень: правові проблеми та соціально-політичні наслідки

Дата:

27.02.2018 (Київ)

Організатор

Українське юридичне товариство

Передумови заходу
Проект "Відкритий Суд" на систематичній основі проводить відеофіксацію судових засідань у цивільних, господарських, кримінальних, адміністративних справах, а також у справах про адміністративні прапопорушення.
Проект виявляє, типізує, систематизує проблеми здійсненя правосуддя та, включно, випадки порушення суддями, прокурорами, адвокатами вимог закону та професійної етики в ході розгляду та вирішення спорів судами.  
Проект оприлюднює відеозаписи (та випадки порушення вимог закону і етики) у відкритому доступі, та створює для зацікавлених суб'єктів умови для подальших активних дій, спрямованих на якісні перетворнення у сфері правосуддя.
Проект зацікавлений у співпраці з усіма бенефіціарами судової реформи та запрошує професіоналів та представників громадського сектору до взаємодії з метою утвердження верховенства права в Україні.
Учасники заходу
Олег Березюк - голова Українського юридичного товариства, експерт Проекту "Відкритий Суд"
Станіслав Батрин - кандидат юридичних наук, керівник проекту «Відкритий Суд»;
Тарас Процев’ят – к.і.н., народний депутат України 2-го скликання;
Степан Хмара – народний депутат України, Герой України;
Юрій Шухевич – народний депутат України, Герой України;
Микола Сірий – к.ю.н.;
Микола Селюк – полковник ЗСУ у запасі, громадський активіст;
Віктор Мусіяка - науковий консультант Центру Разумкова з правових питань;
Григорій Омельченко - Герой України;
Інна Криштак - науковий консультант, Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду;
Ілля Могила - адвокат;
Олександр Плахотнюк - адвокат;
Віктор Павлущик - Національне антикорупційне бюро України;
Михайло Подоляк - Генеральна прокуратура України;
гості заходу
Довідка про ГО "Відкрита Україна"
Відкрита Україна - неурядова громадська організація, предметом діяльності якої є забезпечення та посилення впливу суспільства на процеси управління державою. 
Пропагуючи засади транспарентності, підзвітності, відповідальності та професійності у діяльності органів законодавчої, виконавчої та судової гілки влади, громадською організацією «Відкрита Україна» втілюються у життя ініціативи у сфері правосуддя, державного управління, освіти. 
Серед іншого, в межах програмної діяльності організації проведено понад 100 міжнародних та національних заходів, включно: круглі столи, конференції, форуми, тренінги, практикуми. 
Довідка про Проект "Відкритий Суд"
У 2015 році Україною введено в дію безпрецедентне на світовому рівні законодавство, яким передбачається право на здійснення відеозапису судових засідань. 
Відеозапис може здійснюватися у всіх відкритих судових засідань, з використанням портативної техніки, без необхідності отримання дозволу судді. 
З розвитком даного унікального законодавства пов'язується розвиток Проекту "Відкритий Суд", основним інструментарієм якого є відеофіксація судових засідань та оприлюднення відеозаписів у відкритому доступі.

Made with