Відкритий Суд

Відкритий Суд

Лекція "Юридична професія та судова реформа"

(Одеса)

Illustration

Фотозвіт

Проект "Відкритий Суд" проводить серію лекцій для студентів-правників Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова

Подія

Лекція

Тип:

Національний

Тема:

Юридична професія та судова реформа

Дата:

02.11.2015 (Одеса)

Організатор

ГО "Відкрита Україна"Проект "Відкритий Суд"Одеський національний університетім. І.І.Мечникова

Про захід
Окремим напрямом діяльності Проекту "Відкритий Суд" є правова освіта. В межах даного блоку проводяться предметні лекції, семінари у різних освітніх закладах України. 
Учасниками таких заходів є студенти-правники, молоді юристи, адвокати, судді, працівники правоохоронних органів.
Проект "Відкритий Суд"
У 2015 році Україною введено в дію безпрецедентне на світовому рівні законодавство, яким передбачається право на здійснення відеозапису судових засідань. 
Відеозапис може здійснюватися у всіх відкритих судових засідань, з використанням портативної техніки, без необхідності отримання дозволу судді. 
З розвитком даного унікального законодавства пов'язується розвиток Проекту "Відкритий Суд", основним інструментарієм якого є відеофіксація судових засідань та оприлюднення відеозаписів у відкритому доступі.
З 2015 року Проект "Відкритий Суд" на національному рівні проводить об'єктивне та неупереджене дослідження стану здійснення правосуддя в Україні за напрямами виявлення проблем у частині забезпечення: 
- дотримання закону та етики суддями, адвокатами, прокурорами;- дотримання закону та етики учасниками справи;- дотримання закону та етики працівниками суду; - дотримання вимог закону до судового рішення (форма, зміст); - дотримання вимог закону до організації судочинства судами;- притягнення до відповідальності за порушення закону та етики. 
Проект оцінює стан забезпеченості в Україні:
- відкритості правосуддя; - доступності правосуддя;- швидкості правосуддя; - справедливості правосуддя.   
Методами Проекту є моніторинг (відеозапис) судових засідань, їх професійний аналіз, дослідження змісту та порядку ухвалення і оприлюднення судових рішень, аналітична робота з відкритими реєстрами даних, моніторинг функціонування судів та проблем організації судочинства. 
На основі зібраних об'єктивних даних, та виявлених проблем здійснення правосуддя, Проект формує концепцію судової реформи в Україні та пропонує системні рішення.

Made with